تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
یونیسف خواهان بازگرداندن ۲۸ هزار کودک خارجی داعش به کشورهایشان شد
سه شنبه 14 آبان 1398 - 11:53:22 |  حقوق بشر  > جهان

یونیسف از دولت‌ها در جهان خواست ۲۸ هزار کودک خارجی داعش را که در اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه زندگی می‌کنند به کشورهایشان بازگردانند.
یونیسف خواهان بازگرداندن ۲۸ هزار کودک خارجی داعش به کشورهایشان شد

 

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، صندوق حمایت از کودکان ملل متحد(یونیسف) اعلام کرد: ما از دولت‌های جهان می‌خواهیم حدود ۲۸ هزار کودک را که عضو خانواده‌های خارجی داعش از بیش از ۶۰ کشور هستند و در اردوگاه‌های آوارگان در شمال شرق سوریه زندگی می‌کنند به کشورهایشان بازگردانند.

حدود ۱۲ هزار خارجی از جمله ۴۰۰۰ زن و ۸۰۰۰ کودک از خانواده‌های داعشی‌های خارجی در اردوگاه‌هایی از جمله اردوگاه الهول در استان حسکه زندگی می‌کنند. این اردوگاه‌ها تحت نظارت نیروهای سوریه دموکراتیک هستند.

به گفته خبرگزاری فرانسه تعداد زیادی از کشورهای اروپایی با بازگرداندن شهروندان خود که عضو داعش در سوریه هستند مخالفند.

مدیر اجرایی یونیسف اعلام کرد: ۲۸ هزار کودک از ۶۰ کشور مختلف از جمله نزدیک به ۲۰ هزار تن از عراق همچنین در شمال شرق سوریه گرفتار هستند و بیشترشان از اردوگاه‌های آوارگان هستند. عملیات و درگیری‌های اخیر در شمال شرق سوریه ایجاب می‌کند این کودکان به کشورهایشان بازگردند. حدود ۱۷ کشور بیش از ۶۵۰ کودک را به کشورهایشان بازگردانده‌اند.

به گفته یونیسف حدود ۸۰ درصد کودکان زیر ۱۲ سال سن دارند.

یونیسف نسبت به سلامتی ۴۰ هزار کودک که اخیرا در شمال شرق سوریه آواره و از خانواده‌هایشان جدا و زخمی شده‌اند ابراز ناخرسندی کرد و از طرف‌های درگیر خواست به نهادهای بشردوستانه اجازه بدهند به کودکان و خانواده‌هایشان خدمات‌رسانی کنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 15 خرداد 1399 - 05:03:49 از آدرس: