تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آزادی ۲۶ زندانی بدهکار از بازداشتگاه اوین با کمک نیکوکاران تهرانی
سه شنبه 14 آبان 1398 - 18:09:39 |  قوه قضائیه

مدیر بازداشتگاه اوین گفت: به مناسبت حلول ماه ربیع الاول، با تلاش و پیگیری مددکاران بازداشتگاه اوین و همت نیکوکاران تهرانی، ۲۶ نفر از مددجویان بدهکار آزاد شدند.
آزادی ۲۶ زندانی بدهکار از بازداشتگاه اوین با کمک نیکوکاران تهرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشربه نقل از اداره کل زندان‌های استان تهران،ضیایی در این باره اظهار کرد: با توجه به اینکه رفع مشکلات مددجویان و فراهم کردن زمینه آزادی ایشان از اهم اهداف و وظایف مورد توجه در بازداشتگاه است و واحد مددکاری تمام تلاش و توان خود را معطوف به این مهم می نماید .   

ضیایی ادامه داد: کمک به رفع گرفتاری و آزادی زندانی معسر سنت پسندیده ای است که از دیرباز رایج بوده  و در دین مبین اسلام نیز بر آن تاکید شده است. نیکوکاران و خیرین نیز با تاسی به این سنت پسندیده همواره با کمکهای خود زمینه آزادی مددجویان و بازگشت آنها به خانواده و جامعه را فراهم می کنند.

وی همچنین گفت: کمکهای نیکوکاران به هر میزان که باشد موجب آزادی زندانی را فراهم کرده و بدین ترتیب از آسیبهای اجتماعی بعدی که متوجه خانواده زندانی می باشد و بروز جرائم و مشکلات بعدی در جامعه جلوگیری به عمل می آید. تمام مددجویان مذکور محکوم به جرائم مالی غیر عمد بوده و جمع مبلغ بدهی ۱۳۹ میلیون تومانی ایشان به طور کامل توسط خیرین پرداخت شده است.

ضیایی در ادامه  گفت: در راستای اهداف و برنامه های فرهنگی که از اهم فعالیتهای زندان است ، آثار سینمایی روز کشور در چهارچوب ارزشهای فرهنگی و اخلاقی برای مددجویان نمایش داده میشود.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیتهای دوران حبس برخی فعالیتها از جمله نمایش فیلم تاثیر بسزایی در بازیابی روحیه مددجویان و بازاجتماعی شدن آنان دارد، ضمن آنکه قبیل برنامه ها باعث عدم شکل گرفتن حس طردشدگی و فاصله گرفتن مددجویان از جامعه می گردد.

علاوه بر نمایش هفتگی دو فیلم در سالن آمفی تاتر مرکزی که بعد از اقامه نماز ظهر و عصر انجام می پذیرد، فیلم و سریال‌های شبکه نمایش خانگی نیز هر شب از طریق واحد سیمای داخلی بازداشتگاه برای  مددجویان پخش می شود.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 24 تیر 1399 - 06:37:48 از آدرس: