تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
محمدجواد لاریجانی در دیدار با رئیس شواری حقوق بشر:برخی کشورها از عنوان "توصیه" استفاده نکنند
چهارشنبه 15 آبان 1398 - 01:58:13 |  حقوق بشر  > جهان

هیئت جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی دکتر محمدجواد لاریجانی با رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد
محمدجواد لاریجانی در دیدار  با رئیس شواری حقوق بشر:برخی کشورها از عنوان


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر قوه قضائیه دکتر محمد جواد لاریجانی و هیئت همراه، عصر روز سه شنبه 14 آبان 1398، با رئیس شورای حقوق بشر که سفیر سنگال است در مقر سازمان ملل ملاقات نمود.

دبیر ستاد حقوق بشر در این دیدار گفت: ما معتقدیم که مهم ترین مشکل توسعه حقوق بشر، مسئله آلودگی آن به سیاست بازی، تبعیض و سوء استفاده سیاسی توسط عمدتاً کشورهای غربی است و سیاست ما قویاً مبارزه با این فکر مهلک است. به همین دلیل اعتقاد به تقویت یو پی آر داریم.


لاریجانی در ادامه اشاره کرد: شما به عنوان  رئیس شورا،  تاکنون به خوبی هدایت جلسات را انجام داده اید. مهم این است که انصاف رعایت شود و برخی کشورها از عنوان توصیه استفاده نکنند و تهاجمات سیاسی را به عمل آورند.

در ادامه رئیس شورا ضمن تشکر از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران گفت: نهایت تلاش خود را خواهیم نمود تا جلسه در چارچوب ماموریت مطلوب پیش رود. مجدداً از اهتمام ایران به همکاری با دفتر کمیسرعالی حقوق بشر ملل متحد و سازو کار یو پی آر تشکر می نمایم.


لازم به ذکر است، این ملاقات با حضور آقایان حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون حقوقی قوه قضائیه، اسماعیل بقائی هامانه نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر اروپایی سازمان ملل در ژنو و خانم اولاد قباد رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی برگزار گردید.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1399 - 00:31:20 از آدرس: