تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
صالحی خبر داد: تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در هرمزگان
شنبه 18 آبان 1398 - 15:09:56 |  قوه قضائیه

رئیس کل دادگستری هرمزگان از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان هرمزگان خبر داد.
صالحی خبر داد: تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در هرمزگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در استان هرمزگان خبر داد و بیان کرد: برای پیشگیری و بررسی تخلفات احتمالی انتخاباتی در همه حوزه‌های قضایی استان هرمزگان شعب ویژه‌ای در دادسرا‌های عمومی و انقلاب، دادگاه‌های کیفری و تجدید نظر و سازمان قضایی نیرو‌های مسلح تشکیل خواهد شد.


وی افزود: این شعب آمادگی دارند اخبار و گزارشات جرایم و تخلفات انتخاباتی را به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و حکم مقتضی را در این خصوص صادر کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسئولان، زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم، تأمین امنیت در ایام انتخابات، ایجاد شور و شوق انتخاباتی و تأمین سلامت انتخابات را چهار مؤلفه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب برشمرد و برضرورت اتخاذ تدابیر مناسب و بسیج تمامی امکانات به منظور تحقق مطالبات به حق ایشان تأکید کرد.


رئیس ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی هرمزگان افزود: یکی از مصادیق بارز جرایم و تخلفات انتخاباتی تبلیغات زود هنگام و پیش از موعد است و نامزد‌های انتخاباتی حق ندارند پیش از زمان رسمی اعلام شده از سوی وزارت کشور برای تبلیغات زود هنگام اقدام کنند و در صورت مشاهده اقداماتی از این دست و ارائه گزارش به مراجع قضایی این نوع از تبلیغات خارج از موعد قانونی به عنوان تخلف انتخاباتی مورد رسیدگی قرار می‌گیرند.

وی یادآورشد: استفاده از امکانات دولتی و عمومی از دیگر مصادیق جرایم و تخلفات انتخاباتی است و هیچ یک از مدیران و افراد حقیقی و حقوقی حق نخواهند داشت به نفع یا علیه شخصی از امکانات دولتی استفاده کنند.

صالحی با اشاره به نقش پررنگ رسانه‌ها و فضای مجازی در عرصه انتخابات اذعان کرد: انتخابات عرصه‌ای بی بدیل برای به نمایش گذاشتن اخلاق اسلامی است و ضروریست که هواداران هر یک از کاندیدا‌ها از توسل به تخریب، تهدید و تطمیع در جریان برگزاری انتخابات خودداری کنند.

 رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان اظهار کرد: اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان هرمزگان بر نحوه برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حوزه‌های مختلف انتخابی استان هرمزگان نظارت دارند و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز خلیج فارس از طریق تولید و پخش ویژه برنامه‌هایی در جهت آگاهی بخشی هرچه بیشتر، ایجاد شور و شوق و زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم اقدام خواهد کرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ شنبه 18 مرداد 1399 - 03:27:25 از آدرس: