تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
حیات الغیب: سیستم بر خط ثبت احوال از طریق اثر انگشت در زاندانهای استان تهران راه اندازی می شود
شنبه 18 آبان 1398 - 17:32:48 |  قوه قضائیه

حیات الغیب گفت: با مساعدت رئیس سازمان ثبت احوال کشور مقرر شد جهت سهولت در امر دسترسی زندانها به مشخصات فردی جمعیت کیفری، سیستم موصوف به برخط جهت بررسی اثر انگشت و درج اطلاعات واقعی و بروز زندانیان در اختیار گروه فناوری و آمار رایانه قرار گیرد.
حیات الغیب: سیستم بر خط ثبت احوال از طریق اثر انگشت در زاندانهای استان تهران راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، طی دیدار مدیرکل زندانهای استان تهران با رئیس سازمان ثبت احوال کشور مقرر شد سیستم برخط جهت بررسی و ارائه مشخصات دقیق صاحب اثر انگشت در زندانهای استان تهران راه اندازی و اجرا شود.

سیدحشمت اله حیات الغیب با اعلام این خبر اظهار داشت: با مساعدت رئیس سازمان ثبت احوال کشور مقرر شد جهت سهولت در امر دسترسی زندانها به مشخصات فردی جمعیت کیفری، سیستم موصوف به برخط جهت بررسی اثر انگشت و درج اطلاعات واقعی و بروز زندانیان در اختیار گروه فناوری و آمار رایانه قرار گیرد.

وی ضمن تقدیر از این اقدام درخشان نیا گفت: با توجه به اینکه تعیین هویت قطعی افراد در مبادله اطلاعات یک عنصر حیاتی در ایمنی داده هاست، تعیین هویت افراد بر اساس ویژگی هایی مانند اثر انگشت بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل زندانهای استان تهران همچنین تأکید کرد: بزرگترین دلیل استفاده گسترده و عمومی از اثر انگشت به عنوان ابزار تعیین هویت این است که اثر انگشت افراد منحصر به فرد است و در طول عمر فرد تغییر نمی‌کند، بنابراین می توان از آن به عنوان ابزار دقیق تشخیص هویت استفاده کرد.

او افزود: در این طرح ضمن بررسی اثر انگشت و درج اطلاعات واقعی هر زندانی، اطلاعات زندانیان اتباع بیگانه نیز به طور دقیق ثبت می گردد که در نوع خود، بی نظیر و بی سابقه می باشد.

بنا بر این خبر، در جلسه مذکور، مشکلات و راهکارهای موجود در زمینه دسترسی به کدملی و مشخصات دقیق زندانیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 20:05:56 از آدرس: