تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افزایش بی خانمانی در میان جوانان انگلیسی
سه شنبه 28 آبان 1398 - 15:10:20 |  حقوق بشر  > جهان

گاردین در مطلبی به موضوع بی خانمان‌ها در انگلیس پرداخته و می‎گوید با نزدیک شدن به مراسم کریسمس و سرد شدن هوا هزاران جوان انگلیسی در معرض بی خانمان شدن قرار گرفته‎اند.
افزایش بی خانمانی در میان جوانان انگلیسی

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد بیش از ۲۲ هزار جوان در انگلیس با نزدیک شدن کریسمس در معرض خطر بی خانمان شدن قرار دارند.


به گزارش گاردین، موسسه خیریه بی خانمان‌های جوان، برای نخستین بار معضل بی خانمان‌های انگلیس را در فصل زمستان مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

بر اساس تحقیقات شورا‌های محلی، پیش بینی می‌شود که در حدود ۲۲.۲۵۰ جوان انگلیسی در بازه زمانی نوامبر ۲۰۱۹ تا ژانویه ۲۰۲۰ به دلیل بی خانمانی در جست‎وجوی دریافت کمک خواهند بود.
 
 
تقریباً ۳ چهارم جوانانی که تحت تاثیر معضل بی خانمانی در انگلیس قرار گرفتند، گفته‎اند به دلیل آنکه مکانی برای اقامت ندارند کارتن خواب شده‎اند.

این تحقیق می‎افزاید "تقریباً از هر ۱۰ جوان ۴ نفر مجبور هستند به دلیل نداشتن مکانی برای اقامت در خانه‌هایی که توسط والدین و یا سرپرستان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند زندگی کنند."

همچنین این تحقیق می‎گوید که یک سوم از جوانان مجبور بودند شب را در پارک و از هر ۱۰ جوان یک نفر شب را در اتوبوس سپری کردند.

موسسه سنترپونت سالانه بیش از ۱۵ هزار جوان بی خانمان در انگلیس را تحت حمایت قرار می‌دهد. دریافت سهام خانه در بسیاری از مناطق انگلیس تقریباً غیرممکن است و همین امر باعث می‌شود تا جوانان بسیاری را به چرخه افراد بی خانمان وارد کند.

مدیر اجرایی موسسه "سنترپوینت" می‌گوید، با افزایش یافتن معضل جوانان بی خانمان در انگلیس، نیاز است تا اقدامات فوری برای حمایت از جوانان آسیب پذیر انجام شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 20 فروردین 1399 - 11:40:36 از آدرس: