تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
افزایش شدید خودکشی نظامیان انگلیسی
شنبه 9 آذر 1398 - 15:11:19 |  حقوق بشر  > جهان

بیش از ۵۰۰ نفر نظامی انگلیسی سال گذشته اقدام به خودکشی کرده اند.
افزایش شدید خودکشی نظامیان انگلیسی

به گزارش صدا و سیما از لندن؛ فرمانده پیشین ستاد ارتش انگلیس با ابراز نگرانی از همه گیر شدن خودکشی در میان نظامیان انگلیس گفت: این پدیده در میان نظامیان ما به مرز هشدار رسیده است.

ژنرال لرد دانات در نشست یکی از سازمان‌های مبارزه با خودکشی در شهر پورتموث انگلیس، فشار‌های روحی و روانی و شبکه‌های اجتماعی را از علل افزایش شمار خودکشی در میان نظامیان این کشور دانست.
ارتش و دولت انگلیس هنوز هیچ آمار رسمی درباره شمار نظامیانی که خودکشی کرده اند منتشر نکرده اند، اما سازمان‌های مردم نهاد مبارزه با خودکشی و خیریه‌ها اعلام کردند احتمالا ۵۱۹ نفر از نظامیان انگلیسی از سال گذشته تاکنون خودکشی کرده اند. بخشی از آنها در ماموریت‌های نظامی این کشور در عراق و افغانستان حضور داشتند.

سازمان‌های خیریه و مبارزه با خودکشی با متهم کردن دولت به بی توجهی در رسیدگی به وضع نظامیانی که به مرز خودکشی رسیده اند با اعلام شماره تلفن، از نظامیان خواستند برای دریافت کمک و تامین نیازهایشان با آنان تماس بگیرند.
مرکز ملی آمار انگلیس نیز حدود دو ماه پیش در گزارشی میزان خودکشی در این کشور را در سال گذشته ۶ هزار و ۵۰۷ نفر و بالاترین میزان در ۱۶ سال اخیر اعلام کرد.  جمعیت انگلیس حدود ۶۷ میلیون نفر اعلام شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 22:43:02 از آدرس: