تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گزارش رویترز از برنامه امارات برای گسترش تولید تسلیحات
یکشنبه 10 آذر 1398 - 10:30:24 |  حقوق بشر  > جهان

خبرگزاری "رویترز" گزارش داد که امارات در حال سرمایه گزاری گسترده برای توسعه صنعت تسلیحات پیشرفته داخلی است تا وابستگی خود را به واردات در این حوزه را کاهش دهد.
گزارش رویترز از برنامه امارات برای گسترش تولید تسلیحات

به گزارش ایرنا، این خبرگزاری امروز (یکشنبه) افزود، امارات در حال توسعه سخت افزار نظامی با فناوری بالا است که توان نظامی این کشور را تقویت می کند.

به نوشته رویترز، شرکت های نظامی امارات با همکاری یکدیگر گروه تولیدی با نام " EDGE " را تشکیل داده اند که با ارزش ۵ میلیارد دلار پیشگام در توسعه تسلیحات پیشرفته برای ارتش این کشور می شود.

طرح های امارات در این راستا در جریان نمایشگاه هوایی دبی مطرح شد و در این نمایشگاه ارتش امارات قرار دادی یک میلیارد دلاری برای تولید موشک های هدایت شونده با مجموعه EDGE امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، صنعت نظامی امارات به دو دهه گذشته باز می گردد و از طریق معاملات و برنامه های انتقال فناوری شکل گرفت، اما اکنون زیر نظر مجموعه EDGE پهپاد و مهمات تولید می کند.

به رغم رابطه نزدیک امارات با غرب، این کشور حاشیه خلیج فارس مشکل دریافت برخی از تسلیحات پیشرفته را دارد. آمریکا به علت سیاست طولانی مدت در فروش تسلیحات، پهپادهای مسلح به امارات نمی فروشد. اخیرا نیز برخی از کشورهای اروپایی فروش تسلیحات به امارات را به علت دخالت این کشور در جنگ یمن متوقف کرده اند.

امارات همچنان روابط نزدیکی با غرب دارد، ولی خرید تسلیحات از چین و روسیه را در برنامه نظامی خود قرار داده است .

یک مقام وزارت دفاع امارات در این ارتباط به رویترز گفت که قابلیت های نظامی امارات یک "نیاز" مبرم برای امنیت و اقتصاد این کشور است.

بر اساس گزارش شرکت تحلیلگر نظامی "تیل"، امارات قرار است ۱۷ میلیارد دلار هزینه نظامی در سال آینده داشته باشد که این میزان بالاتر از ۱۴.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ است.

یک کارشناس در "دانشگاه دفاع ملی" امارات نیز گفت، این اقدام نه تنها به عنوان گامی برای تنوع در اقتصاد مبتنی بر نفت امارات است، بلکه گامی به سوی استقلال راهبردی بیشتر در رابطه با سیاست های خارجی و نظامی می باشد.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 16:36:53 از آدرس: