تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
11شهروند عربستان که به اتهام ارتباط با خارج بازداشت شده بودند آزاد شدند
دوشنبه 11 آذر 1398 - 09:42:36 |  حقوق بشر  > جهان

عربستان سعودی 11 نفر را که به اتهام ارتباط با کشورها و سازمان‌های خارجی بازداشت کرده بود، آزاد کرد.
 11شهروند عربستان که به اتهام ارتباط با خارج بازداشت شده بودند آزاد شدند

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام سعودی گزارش داد که حکومت این کشور 11 شهروند که از چند روز پیش به اتهام ارتباط با نهادهای خارجی و سوال و جواب از آنها بازداشت شده بودند را آزاد کرده است. 

براساس این گزارش، موج جدید بازداشتها در عربستان سعودی پس از آن صورت گرفت که این کشور ریاست گروه 20 را در بحبوحه انتقادات حقوق بشری غربیها از این کشور به ویژه بعد از قتل فجیع جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی برعهده گرفت. 

بازداشتها به بهانه سوال و جواب از افرادی صورت گرفته که ادعا شده از برخی کشورهای خارجی و سازمانهای خارجی متخاصم پول دریافت کرده‌اند. 

این مقام سعودی که نخواسته نامش فاش شود اضافه کرده، هیچ از آنها محکوم نشده اما پرونده همچنان باز است و ممکن است اتهامات دیگری مطرح شود. 

علت دقیق بازداشت آنها که هیچ یک نیز از فعالان سیاسی نیستند مشخص نیست اما گفته می‌شود برخی از آنها درباره بهار عربی 2011 مطالبی نوشته اند. اما مشخص نیست که مطالب این افراد کجا و در چه رسانه‌ای منتشر شده است. 

برخی منابع از جمله یک گروه حقوق بشری سعودی مستقر در لندن هفته گذشته اعلام کرده بودند که حداقل 10 نفر از نویسندگان و روشنفکران این کشور توسط نیروهای امنیتی سعودی بازداشت شده‌اند. همین منابع روز یک شنبه نیز آزادی آنها را تایید کرده‌اند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1399 - 14:13:24 از آدرس: