تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رژیم صهیونیستی در یک ماه ۳۶۰ فلسطینی را بازداشت کرد
دوشنبه 11 آذر 1398 - 11:09:44 |  حقوق بشر  > جهان

مرکز مطالعات اسیران فلسطینی یکشنبه شب در گزارش ماهانه خود اعلام کرد، رژیم صهیونیستی ماه نوامبر گذشته (۱۰ آبان تا ۱۰ آذرماه) ۳۶۰ فلسطینی را بازداشت کرده است.
رژیم صهیونیستی در یک ماه ۳۶۰ فلسطینی را بازداشت کرد

به گزارش ایرنا پایگاه اینترنتی مرکز مطالعات اسیران فلسطینی، "ریاض الاشقر" سخنگوی رسانه‌ای این مرکز مطالعات افزود که از این تعداد، اسامی هشت زن و ۵۸ کودک نیز به چشم می‌خورد.

وی گفت: در ماه گذشته میلادی "سامی ابودیاک" زندانی ۳۷ ساله از شهر "جنین درحالی که برای مداوا راهی بیمارستان زندان "الرمله" شده بود، در آن‌جا به شهادت رسید.

به گفته سخنگوی مرکز مطالعات اسیران فلسطینی، کوچک ترین فردی که توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در ماه آبان بازداشت شده است، "باسل عاشور" کودک ۱۰ ساله روستای "خربه قلقس" در شهر الخلیل است که به هنگام بازگشت از مدرسه به همراه دو نفر از همکلاسی‌هایش دستگیر شد.

بازداشت این کودک توسط صهیونیست‌ها درحالی است که "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل متحد ۲۳ آبان ماه در گزارشی صراحتا اعلام کرد: اسرائیل باید تمامی اقداماتی را متوقف کند که منجر به مجازات گروه غیرنظامیان می‌شود.

وی تأکید کرده بود: بازداشت‌های خودسرانه اسرائیل باید پایان یابد و حقوق زندانیان رعایت شود.

گوترش در این گزارش از رژیم صهیونیستی خواست، به حقوق کودکان فلسطینی احترام بگذارد و رفتار مقامات تل آویو با کودکان فلسطینی منطبق بر سن آنها باشد، و از گزینه بازداشت، به عنوان آخرین راه‌حل و برای یک بازه زمانی کوتاه، استفاده کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 8 اسفند 1398 - 02:24:22 از آدرس: