تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
انبارلویی: مردم ایران حق اعتراض دارند اما هیچگاه آشوب نمی‌کنند
دوشنبه 18 آذر 1398 - 14:24:29 |  حقوق شهروندی

دبیر سیاسی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه نظام ظرف ۴۸ ساعت این آشوب‌ها را آرام کرد، گفت: مردم در ایران حق اعتراض داشته و دارند و هیچگاه دست به ایجاد آشوب نمی‌زنند؛ بدون مجوز هم تجمع نمی‌کنند و پلیس هم متعرض‌شان نیست.
انبارلویی: مردم ایران حق اعتراض دارند اما هیچگاه آشوب نمی‌کنند

به گزارش میزان، محمدکاظم انبارلویی  با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: افرادی که اقدام به اغتشاش و آتش زدن خانه مردم و اموال عمومی کردند، مسئله‌شان بنزین نبود بلکه قصد براندازی نظام را داشتند. 

وی ادامه داد: مردم عادی اگر بخواهند اعتراض کنند مانند همیشه ایام به صورت مسالمت آمیز و بدون خشونت تجمع می‌کنند و کسی هم متعرض آن‌ها نمی‌شود، چنانچه در قضیه موسسات مالی دیدیم، مردم مشکل‌شان را مطرح کردند و نظام هم مشکل‌شان را حل کرد.
 
دبیر سیاسی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: در مسئله بنزین، اغتشاشگران و آشوب طلبان دنبال بهانه‌ای بودند تا به خیابان‌ها بیایند و همانند آنچه در سال‌های ۷۸ و ۸۸ و ۹۶ اجرا کرده بودند را دوباره رقم بزنند اما دیدیم که فتنه آن‌ها با اقتدار نظام و صلابت مردم، بی‌ثمر ماند.

وی با بیان اینکه نظام ظرف ۴۸ ساعت این آشوب‌ها را آرام کرد، افزود: مردم در ایران حق اعتراض داشته و دارند و هیچگاه دست به ایجاد آشوب نمی‌زنند؛ بدون مجوز هم تجمع نمی‌کنند و پلیس هم متعرض‌شان نیست.

انبارلویی با بیان اینکه طرح افزایش قیمت بنزین به نفع اقشار ضعیف جامعه است، تاکید کرد: دولت برای حمایت از اقشار ضعیف یارانه جدیدی اختصاص داده است. البته باید برای حمایت از طبقه متوسط و کسانی که شغل‌شان ارتباط مستقیم با بنزین دارد تمهیداتی بیندیشد تا آن‌ها نیز متضرر نشوند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 11:00:13 از آدرس: