تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
هشدار سازمان ملل نسبت به نابرابری‌های اجتماعی در آمریکای لاتین
سه شنبه 19 آذر 1398 - 14:32:57 |  حقوق بشر  > جهان

سازمان ملل هشدار داد، نابرابری‌ها در آمریکای لاتین می‌تواند به بحران‌های اجتماعی گسترده‌تر در این منطقه منجر شود.
هشدار سازمان ملل نسبت به نابرابری‌های اجتماعی در آمریکای لاتین

به گزارش تارنمای شبکه تله‌سور، برنامه توسعه سازمان ملل دیروز (دوشنبه ۱۸ آذر) اعلام کرد که تداوم این بی‌عدالتی‌ها در منطقه آمریکای لاتین می‌تواند ناآرامی‌های اجتماعی بیشتری را به دنبال داشته باشد.

« لوئیس فیلیپه لوپز » مدر بخش آمریکای لاتین برنامه توسعه سازمان ملل تاکید کرد، بی عدالتی ها و نابرابری های اجتماعی یکی از مهمترین مشکلات ساختاری در آمریکای لاتین بوده و همواره می تواند به عنوان یک عامل بی‌ثبات‌کننده باشد.

براساس گزارش سازمان ملل، آمریکای لاتین دومین منطقه در جهان است که بیشترین نابرابری های اجتماعی در آن مشاهده می شود. این در حالی است که در یک دهه گذشته صدها هزار نفر از مردم آمریکای لاتین، این منطقه را به دلیل فقر ترک کرده‌اند. این نابرابری ها باعث شده تا دسترسی شهروندان این منطقه به بخش های مختلف از جمله آموزش، سیستم مستمری و بهداشت یکسان نباشد.

این گزارش سازمان ملل در حالی منتشر شده است که چند کشور منطقه آمریکای لاتین در ماه‌های اخیر با اعتراض های مردمی روبرو بوده اند. معترضان در کشورهایی همچون اکوادور، شیلی، هائیتی، کلمبیا نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت‌هایشان دست به تظاهرات زده و خواهان تغییرات گسترده برای بهبود وضعیت معیشتی هستند. در این میان وضعیت اقتصادی کوبا و ونزوئلا که با تحریم های شدید اقتصادی آمریکا روبرو بوده، نیز مساعد نیست.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 10:47:25 از آدرس: