تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
پزشکیان: کارگروه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شود
سه شنبه 19 آذر 1398 - 14:41:01 |  حقوق شهروندی

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلاتی که در حوزه کسب و کار، تبادلات ارزی و سرمایه گذاری وجود دارد، مربوط به دولت است و دولت باید این مشکلات را حل کند.
پزشکیان: کارگروه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مسعود پزشکیان امروز (سه شنبه ۱۸ آذرماه) در پایان جلسه بررسی دستاورد‌ها و مشکلات شرکت‌های دانش بنیان در مجلس، خطاب به مسئولین حاضر در  این جلسه گفت: در ابتدا لازم است از آقای قاضی‌زاده هاشمی و دیگر مسئولانی که این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند تشکر کنم.

وی افزود:  قطعا شرکت های دانش بنیان باید مورد حمایت قرار گیرند . با این حال رئیس دولت، معاون رئیس جمهور و برخی از وزرا در برخی مواقع می‌گویند که فضای کسب و کار‌ها مشکل دارد که باید از آنان پرسید چه کسی باید این فضا را اصلاح کند؟

پزشکیان تصریح کرد: مشکلاتی که در حوزه کسب و کار، تبادلات ارزی و سرمایه گذاری وجود دارد، مربوط به دولت است و دولت باید این مشکلات را حل کند و می‌تواند لوایحی به مجلس ارائه کند تا ما این مسائل را در اولویت بررسی خود قرار دهیم.

طبق گزارش میزان، این نماینده مردم  مجلس اظهارداشت : اگر قرار است مشکلات ما در مقابل آمریکا و تحریم‌ها حل شود هیچ راهکاری جز حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم و باید به استعداد‌های دانشمندان و نخبگان باور داشته باشیم و در صورت حمایت آمریکا، اروپا و هیچ قدرت جهانی نمی‌تواند ما را زمینگیر کند بنابراین تنها نخبگان می‌توانند ما را از این بحران نجات دهند.  

نائب رئیس مجلس با اشاره به نگاه ویژه به بحث هسته ای و موشک ها در کشور تاکید کرد:  توجه به این موضوعات  باعث شده است که امروز در این زمینه قدرت خود را به دنیا نشان دهیم. با این حال در زمینه هایی همچون ICT و دیگر تکنولوژی‌ها هم باید مسئولان کشور به جوانان مملکت اعتماد کنند. 

پزشکیان با بیان اینکه باید کارگروهی در زمینه رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان تشکیل شود،گفت: ضرورت دارد کاگروهی متشکل از کمیسیون‌های مجلس ،وزارتخانه‌های اقتصاد، کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت معدن و تجارت تشکیل شود و در این کارگروه مشکلات مربوط به شرکت‌های دانش بنیان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 09:20:39 از آدرس: