تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عفو بین‌الملل: بوکوحرام ۲۷۵ تن را در سال ۲۰۱۹ در شمال کامرون کشته است
چهارشنبه 20 آذر 1398 - 15:03:03 |  حقوق بشر  > جهان

سازمان عفو بین الملل امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، شبه‌نظامیان بوکوحرام دست کم ۲۷۵ نفر را در طول سال جاری میلادی در منطقه شمالی کامرون به رغم ادعاهای دولت این کشور در ماه ژانویه در خصوص تضعیف شدن فعالیتهای این گروه در این منطقه، کشته‌اند.
عفو بین‌الملل: بوکوحرام ۲۷۵ تن را در سال ۲۰۱۹ در شمال کامرون کشته است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گروه حقوق بشری در پی انجام یک ماموریت دو هفته‌ای در این منطقه بی‌ثبات اعلام کرد، بیش از ۸۰ درصد از این افرادی که در فاصله بین ژانویه تا نوامبر قربانی شدند، غیرنظامی بوده‌اند.

سمیرا داوود، مدیر منطقه‌ای موقت برای حوزه غرب و مرکز آفریقا در سازمان عفو بین الملل گفت: مردم در ناحیه شمال دوردست کشور کامرون در ترس و وحشت زندگی می‌کنند.

او خاطر نشان کرد: بسیاری از آنها شاهد وقوع حملات بوکوحرام بوده و دوستان و اعضای خانواده خود را از دست داده‌اند. آنها نه تنها اطمینانی از قطع شدن حملات این گروه پیدا نکرده‌اند بلکه هنوز نگران این هستند که چه زمان قرار است حمله بعدی اتفاق بیافتد. آنها احساس می‌کنند مقامها کاملا آنها را تنها گذاشته‌اند.

در سالهای اخیر برخی از شبه‌نظامیان بوکوحرام به گروه تروریستی داعش اظهار وفاداری کرده‌ و تهدید جدیدی را به وجود آورده‌اند.

سازمان عفو بین الملل همچنین اعلام کرد، تشدید موج حملات این شبه نظامیان در شمال کامرون بعد از دیده شد که "پُل بیا"، رئیس جمهور پرسابقه این کشور در ماه ژانویه وضعیت آن زمان بوکوحرام را "پس‌مانده‌ای" از تهدید سطح بالای سابق این گروه دانست. دولت کامرون هنوز به این گزارش سازمان عفو بین الملل واکنش نشان نداده اما این دولت در گذشته شدیدا به هرگونه گزارش انتقادی گروه‌های حقوق بشری بین المللی حمله کرده است.

پل بیا از سال ۱۹۸۲ تا کنون در کامرون در قدرت بوده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ یکشنبه 4 اسفند 1398 - 20:43:00 از آدرس: