تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
صمدی: ۱۰ پرونده قصاص منجر به صلح و سازش شد
چهارشنبه 20 آذر 1398 - 15:11:13 |  قوه قضائیه

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان آذربایجان غربی گفت: در ۸ ماهه سال جاری تعداد ۱۱ فقره پرونده قتل با همت و تلاش اعضای شورا‌های حل اختلاف استان منجر به جلب رضایت از اولیای دم و رهایی محکومین به قصاص از مجازات اعدام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، هادی صمدی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان گفت: با تلاش اعضای شعب حل اختلاف ویژه زندان طی ۸ ماهه اخیر با صلح و سازش فی مابین طرفین، زمینه آزادی ۱۱۸ زندانی از زندان‌های استان آذربایجان غربی فراهم شد.

وی با اشاره به منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت ترویج فرهنگ صلح و سازش و تقویت شورا‌های حل اختلاف در جهت افزایش نیافتن تعداد زندانیان در جامعه بیان کرد: شورا‌های حل اختلاف ویژه زندان موفق شدند در مدت یاد شده سال جاری از یک هزار و ۵۱۹ فقره پرونده وارده به شعب زندان تعداد، ۳۷۵ پرونده را با صلح و سازش مختومه نمایند.

این مقام قضایی در استان آذربایجان غربی تاکید کرد: شعب شورا‌های حل اختلاف ویژه زندانیان نقش بسیار مهمی در اخذ رضایت از شاکیان و ایجاد صلح و سازش و حل و فصل پرونده‌های مدد جویان بالاخص در پرونده‌های مهمی همچون قتل ایفا می‌کند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 09:24:47 از آدرس: