تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اعتصاب‌ در فرانسه، سفرهای سال نو را مختل کرده است
یکشنبه 8 دی 1398 - 11:30:50 |  حقوق بشر  > جهان

اعتصاب‌های فرانسه که وارد بیست و پنجمین روز خود شده رفت و آمد مسافران سال نوی میلادی را با مشکل روبرو کرده است.
اعتصاب‌ در فرانسه، سفرهای سال نو را مختل کرده است

 

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه‌وله، شبکه حمل و نقل فرانسه همچنان در پاریس و سایر نقاط این کشور دچار اختلال است و سفر مسافرانی که قصد دارند از تعطیلات سال نو میلادی برگردند یا به سفر بروند، دچار مشکل شده است.

در این اعتصاب که امروز (یکشنبه) وارد بیست و پنجمین روز خود شده، کارگران و کارمندان بخش حمل و نقل عمومی فرانسه بر فشارها بر دولت ادامه خواهند داد.

روز شنبه، معترضان از اتحادیه تجاری فرانسه با معترضان از جنبش ضد دولتی جلیقه زردها در پاریس دست به راهپیمایی زدند و پلیس برای مقابله با آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.

در حالیکه حرکت قطارهای مترو پاریس بهبود یافته، اما شش خط مترو هنوز به صورت کامل بسته هستند و در برخی دیگر از خطوط سرویس دهی به صورت نسبی انجام شد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به دنبال افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال است و می‌خواهد ۴۲ طرح مجزای بازنشستگی را به یک سیستم واحد تبدیل کند.

دولت پاریس گفته که برنامه‌ای برای لغو این دستورالعمل ‌ای ویژه بازنشستگی ندارد اما به بسیاری از بخش‌های دخیل در این اعتصاب مواردی را پیشنهاد کرده است.

ادوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه قصد دارد تا با اتحادیه‌ها پس از تعطیلات سال نوی میلادی گفتگوها را ادامه دهد. اتحادیه‌ها می‌خواهند ۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ "روز بزرگ اقدام" را رقم بزنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.

چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 23:19:15 از آدرس: