تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اسقف اعظم کلیسای سرکیس: داعش به نام اسلام جنایت می‌کند/ انجام عمل نیک تأکید همه ادیان الهی است
یکشنبه 8 دی 1398 - 16:30:32 |  اقلیت ها

اسقف اعظم کلیسای سرکیس با تبریک سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: داعش به نام اسلام که منشا مهر و محبت الهی است دست به جنایات وحشتناک و کشتن انسان‌های بی‌گناه می‌زند.
اسقف اعظم کلیسای سرکیس: داعش به نام اسلام جنایت می‌کند/ انجام عمل نیک تأکید همه ادیان الهی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سیبوه سرکیسیان روز یکشنبه در آیین میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس تهران ضمن نکوداشت و تجلیل از خانواده معزز شهدای ادیان توحیدی اظهار داشت: جنایات داعش در حالی انجام می گیرد که پیامبران همه ادیان الهی توصیه ایی جز رفتن به سمت خداوند و انجام اعمال نیک ندارند.

وی با بیان اینکه پیام حضرت محمد مصطفی(ص) آخرین پیامبر خداوند هدایت مردم به سمت خداوند بوده است، تصریح کرد: جنایات وحشتناک داعش در حالی انجام می گیرد که خود را مدعی اسلام معرفی می کنند اما مرتکب قتل می شوند.

اسقف اعظم کلیسای سرکیس اظهار داشت: محبت به یکدیگر، تعامل هرچه بیشتر انسان ها با یکدیگر و رفتن به سمت خداوند مورد تاکید همه ادیان الهی است که در کتاب قرآن کریم نیز به صراحت بر آن تاکید شده است.

وی با بیان اینکه ملت های جهان باید هرچه بیشتر با هم تعامل کرده و همبستگی ایجاد کنند، گفت: برگزاری اینگونه اعیاد فرصت مناسبی برای اتحاد و همدلی بیشتر بین ملت ها است تا بتوانیم خداوند را هرچه بیشتر پرستش کنیم.

طبق گزارش ایرنا، سیبوه سرکیسیان یکی از اهداف برگزاری اینگونه آیین ها و نیز میقات ماه و صلیب را ارتقا تعاملات فرهنگی و دوستی هرچه بیشتر بین مسلمانان و مسیحیان عنوان کرد و گفت: دوری از گناه و انجام اعمال نیک و رفتن به سمت خداوند وظیفه همه انسان ها با ادیان مختلف است.

آیین میقات ماه و صلیب در کلیسای سرکیس تهران

 

در حاشیه این آیین که با حضور برخی مسئولان کشوری از جمله سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و نیز  مسئولان ادیان مختلف در کلیسای سرکیس برگزار شد، از خانواده های معزز شهدای ادیان با اهدا شاخه گل و لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

همچنین در پایان این مراسم کیک پخته شده ویژه آغاز سال نو میلادی و تولد حضرت عیسی (ع) توسط سیبوه سرکیسیان اسقف اعظم کلیسای سرکیس برش خورد و میان حاضران توزیع شد.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ایرنا
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 22:22:00 از آدرس: