تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
بازدید مدعی العموم از مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان /صدور دستورات لازم به مسؤلین ذی ربط/ عکس
جمعه 27 دی 1398 - 15:32:23 |  قوه قضائیه

پیرو دستور رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان روز گذشته از مناطق سیل زده در این استان بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه ، پیرو دستور رئیس قوه قضائیه حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان روز گذشته در بازدید از مناطق سیل زده گفت: در منطقه زرآباد آب فروکش کرده، ولی در منطقه دشتیاری هنوز آبگرفتگی وجود دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان با اشاره به خسارات وارده به باغ‌های موز، زمین‌های کشاورزی و دام‌های تلف شده تصریح کرد: یکی از درخواست‌های جدی مردم در این رابطه برآورد خسارت سیل بود.

 
 
صدور دستورات لازم به مسؤلین ذی ربط در رابطه با مناطق سیل زده/ از اعطای مرخصی به زندانیان خسارت دیده در سیل تا تشدید نظارت و حفاظت مراجع انتظامی از اموال مردم
حجت‌الاسلام و المسلمین موحدی راد اضافه کرد: مردم از روند کمک رسانی رضایت نسبی دارند، اما در حال حاضر نیازمند لوازم اولیه منزل، پتو و چادر هستند و از آنجایی که اکثر مردم در این منطقه به کشاورزی مشغولند نیازمند لودر، ادوات سنگین برای ترمیم راه ها، زیرساخت‌ها و جاده‌ها هستیم.

وی با اشاره به بازدید از منزل چند مددجوی بهزیستی که گرفتار سیل شده بودند، گفت: در مجموع مشکلات منطقه بررسی شد و دستورات لازم به مسئولین ذیربط (سازمان جهاد کشاورزی، امور آب، بیمه، راه و شهرسازی و بهسازی جاده و...) صادر و مقرر شد دادستان کنارک پیگیر امور باشد و نتایج را گزارش کنند.
 
 
صدور دستورات لازم به مسؤلین ذی ربط در رابطه با مناطق سیل زده/ از اعطای مرخصی به زندانیان خسارت دیده در سیل تا تشدید نظارت و حفاظت مراجع انتظامی از اموال مردم
حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد گفت: به زندانیانی که در سیل خسارت دیده اند، مرخصی داده خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: ان شاالله با همکاری سایر دستگاه‌ها آلام مردم تسکین یافته و زندگی آن‌ها سریعتر به حالت معمول خود بازگردد.
 
گفتنی است بازدید از مناطق سیل زده به مدت دو روز دیگر برای بررسی شرایط موجود ادامه خواهد داشت.

کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: میزان
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 21 فروردین 1399 - 07:38:55 از آدرس: