تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
گذشت چهار خانواده بوشهری از اجرای حکم قصاص با حضور رئیس سازمان زندانها
جمعه 18 بهمن 1398 - 00:34:25 |  قوه قضائیه

همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به استان بوشهر و طی مراسمی با حضور رئیس سازمان زندان ها ۴ خانواده بوشهری با اعلام گذشت از اجرای حکم قصاص چشم پوشی نمودند.
گذشت چهار خانواده بوشهری از اجرای حکم قصاص با حضور رئیس سازمان زندانها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، طی مراسمی با حضور رئیس سازمان زندان ها ۴ زندانی که به جرم قتل منتظر اجرای حکم قصاص بودند با گذشت اولیای دم از قصاص رهایی یافته و به آغوش خانواده بازگشتند‌.
جهانگیر در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر ارزش های والای فرهنگ صلح و گذشت در جامعه گفت: سخن گفتن از گذشت و توصیه کردن آن کار ساده ای است اما آن را اجرا کردن و عمل به آن بویژه از سوی کسانی که عزیز خود را از دست داده اند سخت است و باید قدر این اقدام ارزشمند شما دانسته شود.
رئیس سازمان زندان ها گفت: یکی از آرزوهای مقام معظم رهبری این است که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هیچ فردی در زندان نباشد.
یکی از راه های کاهش جمعیت کیفری توسعه فرهنگ صلح و گذشت در جامعه است.
وی در ادامه خطاب به زندانیان اظهار داشت: تلاش ما این است که برای همه شما شرایطی را فراهم نماییم تا امکان آزادی و بازگشت سعادتمندانه به جامعه مهیا شود و برای این هدف باید شما نیز تلاش کنید.
همچنین در ادامه حجت الاسلام و المسلمین مظفری معاون قضایی رئیس قوه قضائیه نیز که در این مراسم حضور داشت ضمن تقدیر از خانواده هایی که گذشت نمودند گفت: امروز شما به تحقق یکی از فرهنگ های الهی کمک کردید و قطعا اجرا آن را در زندگیتان خواهید دید.
وی خطاب به زندانیان نیز گفت: شما زندگی دوباره خودتان را مدیون این خانواده ها هستید و باید قدر این فرصت دوباره را بدانید و برای جبران گذشته بیشتر تلاش کنید.
در این مراسم نامه آزادی این چهار زندانی که با تلاش و پیگیری مددکاری زندان و مسئولین قضایی استان فراهم شده بود به ایشان اهدا شد.
همچنین در ادامه این مراسم ۱۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد بوشهری نیز که بدهی آن ها توسط ستاد دیه استان تامین شده بود نامه آزادی خود را دریافت نمودند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 21 فروردین 1399 - 08:27:17 از آدرس: