تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
آزادی ۵۷ زندانی جرایم مالی غیر عمد از زندان زنجان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب
شنبه 19 بهمن 1398 - 15:15:12 |  قوه قضائیه

به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در راستای کاهش جمعیت کیفری تعداد ۵۷ محکوم جرایم غیرعمد از سطح زندان‌های استان زنجان آزاد شدند.
آزادی ۵۷ زندانی جرایم مالی غیر عمد از زندان زنجان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی رییس کل دادگستری استان زنجان، گفت: طبق تبصره ماده 7 دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان برای ۱۵ درصد از محکومیت‌های صادره باید از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده شود که در راستای عملی ساختن  این برنامه آیین گلریزان محکومان غیربزهکار برگزار شد.

وی با اشاره به این که موضوع حبس‌زدایی همواره یکی از تاکیدات رهبر انقلاب بوده است، افزود:  دستگاه قضاء با عنایت به این امر ضمن تشکیل کارگروهی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها از تمامی ظرفیت‌های اقتصادی و حتی فرهنگی استان بهره جسته تا بیشترین تعداد آزادی را داشته باشد که در این زمینه برگزاری جلسات متعدد با شکات در محل ستاد دیه و همچنین مدیریت جشن‌های مختلف گلریزان در طول ایام سال قابل تقدیر و تحسین است.

صادقی نیارکی افزود: امروز با کمک ۱۲ میلیارد ریالی خیرین ستاد دیه  ۵۷ بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث رانندگی از بند حبس رهایی یافتند که طبق آمار اصل بدهی این افراد رقمی بالغ بر ۷۲۰ میلیارد ریال بود که با پیگیری‌های نهاد مردمی ستاد دیه از سوی اولیاءدم و طلبکاران گذشت شده است.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 20 فروردین 1399 - 15:27:35 از آدرس: