تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
راه اندازی کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی در ۲۳ استان/آموزش بهداشت به شهروندان در ۲۹۳ ایستگاه سلامت
دوشنبه 19 اسفند 1398 - 16:46:37 |  حقوق شهروندی

قرارگاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی عملکرد 11 روزه این قرارگاه را منتشر کرد.
راه اندازی کارگاه‌های تولید اقلام بهداشتی در ۲۳ استان/آموزش بهداشت به شهروندان در ۲۹۳ ایستگاه سلامت

شیوع ویروس کرونا سبب شده تا همه مردم دست در دست مسئولان راهی برای مبارزه با این ویروس منحوس بیابند. یکی از اقداماتی که در کشورمان برای مبارزه با کرونا شدت گرفته است تولید اقلام بهداشتی و همچنین آموزش به شهروندان برای رهایی از این ویروس است .

قرار گاه مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی یکی از پایگاه هایی است که در مبارزه با این ویروس گام برداشته است . از ابتدای تشکیل این قرارگاه تاکنون 52 گروه جهادی پزشکی در سراسر کشور برای خدمات‌رسانی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور فعال هستند، همچنین علاوه بر این گرو‌ه‌ها، 151 گروه جهادی غیرپزشکی نیز در بحث تولید اقلام بهداشتی و ضدعفونی معابر و مراکز عمومی درحال خدمات‌رسانی هستند که در مجموع 6470 نفر از جهادگران در این عرصه فعالیت می‌کنند.

 قرارگاه جهادی مبارزه با کرونای بسیج دانشجویی در بخش‌هایی از جمله تولید لوازم بهداشتی، ضدعفونی کردن معابر و مراکز عمومی، تأمین نیروی تخصصی برای مراکز درمانی، آموزش بهداشت، تولید و انتشار محتوای آموزشی، مطالبه‌گری و ارتباط با مسئولین فعالیت خود را گسترش داده است.

لازم به ذکر است کارگاه تولید اقلام بهداشتی در 23 استان با ظرفیت 2 تا 5 هزار تولید ماسک در روز راه‌اندازی شده است و همچنین کارگاه تولید مواد ضدعفونی در 22 استان فعال شده است.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 22:05:37 از آدرس: