تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ارائه مشاوره تلفنی رایگان روانشناسان به شهروندان برای کاهش استرس کرونا
چهارشنبه 21 اسفند 1398 - 13:26:55 |  حقوق شهروندی

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به خدمات روانشناسی برای کاهش استرس و اضطراب خانواده‌ها درباره شیوع ویروس کرونا، گفت: ۴۰۰ روانشناس آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای هستند و خانواده‌ها می‌توانند با آنها تماس برقرار کنند.
ارائه مشاوره تلفنی رایگان روانشناسان به شهروندان برای کاهش استرس کرونا

وحید قبادی دانا با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان بهزیستی با شیوع ویروس کرونا در استان‌های مختلف، اظهار داشت: در بهمن ماه دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های مربوط به این ویروس تهیه و به تمامی مراکز نگهداری سازمان بهزیستی در سراسر کشور ابلاغ شد و مراکز موظف به رعایت نکات بهداشتی شدند.

طبق گزارش تسنیم، وی تصریح کرد: همچنین با شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدامات لازم برای تهیه و تأمین تجهیزات بهداشتی ( دستکش و ماسک) همچنین مواد ضدعفونی آغاز شد و در کنار آن نیز آموزش‌های لازم طبق دستورالعمل‌های پیش بینی شده برای مراکز شبانه‌روزی در نظر گرفته شد.

قبادی دانا گفت: با شیوع ویروس کرونا بخشنامه‌ای مبنی بر تعطیلی مهدهای کودک و همچنین مراکز روزانه توانبخشی تا زمان قطع شدن زنجیره این ویروس ابلاغ شده است علاوه بر اینکه تمهیداتی نیز برای کمپ‌های نگهداری افراد معتاد در نظر گرفته شده و بر اساس آن اعلام شد که این مراکز تا اطلاع ثانوی از پذیرش این افراد در کمپ‌ها ممنوع هستند و در موارد خاص باید این افراد 14 روز قرنطیه شوند و در صورت تأیید پزشکان در مرکز پذیرش خواهند شد.

وی به ارائه خدمات روانشناسی در رابطه به استرس و اضطراب خانواده‌ها اشاره و تصریح کرد: در همین زمینه خط 1480 با استفاده از 400 روانشناس با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا، آماده خدمت هستند و خانواده‌ها می‌توانند از ساعت 8 صبح تا 24 از طریق این خط تماس رایگان برقرار کنند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: تسنیم
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 22:10:23 از آدرس: