تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ظریف: تحریمِ سلامت ایرانیان همان تروریسم اقتصادی است
پنجشنبه 29 اسفند 1398 - 21:35:52 |  حقوق بشر  > ایران

وزیر امور خارجه عید نوروز را به همه ایرانیان تبریک گفت و درباره تحریم‌های ظالمانه و مبارزه مردم ایران با ویروس کرونا نیز صحبت کرد.
ظریف: تحریمِ سلامت ایرانیان همان تروریسم اقتصادی است

 محمد جواد ظریف در پیامی ویدئویی اظهار داشت: کرونا حقیقت تحریم‌های ظالمانه را برجهان آشکار کرد. تحریمِ سلامت ایرانیان از همان ابتدا در هسته مرکزی تروریسم اقتصادی و تحریم تعبیه شده بود. وقتی حق ملتی در دسترسی به دارو، غذا و سایر اقلام بشردوستانه سلب شد، در مقایسه با سایر کشور‌ها در موقعیتی نابرابر و آسیب‌پذیرتر، قرار می‌گیرد.

وی افزود: ما برای مبارزه با تحریم و کرونا نیازمند یک خانه‌تکانی ذهنی هم هستیم. این مبارزه به ما لزوم نوسازی در شیوه حکمرانی را آموخت.

وزیر امور خارجه گفت: مبارزه ضد کرونایی ملت ما در همین مدت کوتاه، مرز میان ایرانیان مقیم خارج و داخل را از میان برداشته است. ایرانیانِ میهن‌دوست با مشاهده خطر کرونا، مرزبندی‌ها را به کناری نهادند و سلامتی و بقای مردم خود را بر صدر همه مرزبندی‌ها نشاندند و این رویکرد ملی، متقابلاً مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: امروز مرز‌ها از خطوط خودی و غیرخودیِ مرسوم نمی‌گذرد، از خطوط مخالف و موافق حاکمیت نمی‌گذرد: هرآن کس که در جانب زندگی هم‌وطنان خود مستقر شده است و به‌طور توأمان با مرگ پراکنیِ تحریم‌ها و کرونا مبارزه می‌کند ایرانی است و خودمانی.

مسئول دستگاه دیپلماسی کشور گفت: من به هم‌میهنان خود در هر نقطه از گیتی عرض می‌کنم که امروز، وطن به کمک شما بیش از هر زمان دیگر نیازمنداست. آمریکا می‌کوشد از طریق افزایش مستمر لایه‌ها و عمق تحریم‌ها، در نهایت کشورمان را به یک جزیره محصور در اقیانوسی از تهدید‌ها و رنج‌ها تبدیل کند؛ در مقابل؛ نوروزِ پیروز الهام‌بخش ایران است؛ ایران باز می‌آید و برمی‌خیزد و دوباره قفل زندان تحریم را می‌شکند.


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: واحد مرکزی خبر
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399 - 16:06:33 از آدرس: