تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کیت‌های ایرانی تشخیص مقابله با کرونا آماده عرضه در داخل و خارج
پنجشنبه 7 فروردین 1399 - 19:03:30 |  حقوق شهروندی

تیم تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان پیشاز طب زمان که از همان نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا، پس از انتشار فراخوان همکاری توسط معاونت علمی و فناوری، تحقیقات خود را در این حوزه آغاز کرد و در حال حاضر شرایط عرضه ۸۰ هزار کیت در هفته با توجه به شرایط آزمایشگاه‌های منتخب را داراست.
کیت‌های ایرانی تشخیص مقابله با کرونا آماده عرضه در داخل و خارج

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، محققان و متخصصان  این شرکت تمام‌‌وقت و با تمام توان روی این موضوع متمرکز شدند و دستورالعمل‌ و تجربه جهانی برای تشخیص ویروس کرونا خصوصا دو کشور پیشرو در تولید کیت‌های تشخیص کرونا یعنی آمریکا و چین را به کار گرفته اند.

در حال حاضر  این شرکت شرایط عرضه 80 هزار کیت در هفته با توجه به شرایط آزمایشگاه‌های منتخب را دارد ، این شرکت  همچنین آمادگی خود جهت تحویل400 هزار تست تشخیص را طی ماه آینده اعلام کرده‌‌ است.

با این محصول بیماری کووید 19 به صورت قطعی در بیماران مشکوک تشخیص داده می‌شود. این کیت ژن‌های اختصاصی ویروس را مورد هدف قرار داده و پس از انجام مراحل تست وجود ویروس در نمونه افراد مشخص می‌‌شود.

مراحل تولید انبوه این کیت ها با موفقیت پشت سر گذاشته شده و با دریافت مجوزهای لازم آماده عرضه محصول به آزمایشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت است.

گفتنی است با این اقدام دانش بنیان‌ها نیاز کشور به کیت تشخیص کرونا رفع شد‌. به گونه‌‌ای که پس از رفع نیاز کشور در این عرصه کشورمان صادر کننده است.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 23:16:58 از آدرس: