تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ساخت مسکن برای زنان سرپرست خانوار و معلولین با همکاری سه نهاد
دوشنبه 12 خرداد 1399 - 10:21:28 |  حقوق شهروندی

آیین امضای تفاهم‌نامه مشارکت ساخت مسکن برای افراد دارای معلولیت و زنان سرپرست خانوار بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) امضا شد.
ساخت مسکن برای زنان سرپرست خانوار و معلولین با همکاری سه نهاد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی،  وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم امضای این تفاهم نامه که سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم انبیاء (ص) و علیرضا تابش رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حضور داشتند گفت: از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی تاکنون ۱۲۳ هزار واحد مسکونی برای واگذاری به مددجویان تحت پوشش این سازمان احداث شده است که از این تعداد، ۸۷ هزار واحد در دولت کنونی واگذار شده است.

وی افزود: سعی شده در سالهای ۹۸ و ۹۹ شتاب بیشتری به این کارداده شود، به گونه ای که  در ۱۶ ماه اخیر، ۲۱ هزار واحد مسکونی جهت واگذاری به مدد جویان این سازمان احداث شده است.

قبادی دانا با اشاره به اینکه احداث واحدهای مسکونی با کمک نهادها و سازمانهایی همچون؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، انجمن خیرین و غیره صورت گرفته است بیان کرد: سعی شده برای مناطق صعب العبور و مرزی از قرارگاه نیروی زمینی سپاه وستاد محرومیت زدایی سپاه نیزکمک های  ویژه گرفته شود.

به گفته قبادی دانا، سال گذشته تفاهم‌نامه ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی امضا شد که ۱۳ هزار واحد آن در حال احداث است و ۷ هزار واحد هم تحویل مددجویان این سازمان داده شده است.

وی در خصوص تامین اعتبار احداث هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلولیت شدید و خیلی شدید گفت :  بودجه این پروژه ۱۰۰ میلیارد تومان است که توسط سازمان برنامه و بودجه و ستاد هدفمندی یارانه‌ها تامین شده است. همچنین اگر خانواده معلولی زمین نداشته باشد توسط بنیاد مسکن تامین می‌شود.

اختصاص ۵۰ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به این پروژه

علیرضا تابش نیز در ادامه این  مراسم گفت: قصد ما امروز شروع مشارکت سه نهاد است که این هم افزایی نهادها و دستگاهها برای امر خیر که منافع آن  بطور مستقیم به مردم می رسد را به فال  نیک می گیریم.

وی افزود: قرار است  ۵۰ میلیارد تومان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به این طرح اختصاص یابد.

وی بیان داشت : شاید از این تعداد واحد مسکونی (هزارو ۵۰۰)،  حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ خانوار از زمین رایگان در روستاها استفاده کنند. علاوه براین اگر امکان دریافت تسهیلات وام داشته باشند به این منابع افزوده خواهد شد.

تابش خاطر نشان کرد: در صورت  نیاز،   این بنیاد آماده پرداخت رقم های بلاعوض خواهد بود تا در مدت کوتاه این طرح عملیاتی شود.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 15 مرداد 1399 - 23:30:14 از آدرس: