تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
عدم پذیرش بیمارستان آمریکایی منجر به مرگ سیاهپوست معلول کرونایی شد
شنبه 7 تیر 1399 - 16:03:27 |  حقوق بشر  > جهان

یک شهروند معلول سیاه‌پوست پس از ابتلا به ویروس کرونا، به‌دلیل عدم پذیرش در بیمارستان تگزاس جان خود را از دست داد.
عدم پذیرش بیمارستان آمریکایی منجر به مرگ سیاهپوست معلول کرونایی شد

پایگاه خبری روزنامه سان گزارش داد که یک سازمان حامی حقوق بشر در آمریکا اعلام کرد بیمارستانی در تگزاس از پذیرش و درمان یک سیاهپوست معلول که به کووید-۱۹ مبتلا شده بود خودداری کرد و همین موضوع موجب فوت وی شد.

 به گفته مقامات سازمان مردم‌نهاد حقوق بشری «حق زندگی»، کارکنان مرکز پزشکی سنت دیوید در آستین جنوبی ایالت تگزاس از پذیرش مایکل هیکسون ۴۶ ساله که از معلولیت نیز رنج می‌برد با این توجیه که او «ارزش زنده ماندن ندارد» امتناع کردند.

هیکسون که از اتباع سیاهپوست آمریکایی است و به دلیل معلولیت جسمی در آسایشگاه بستری بود در پی ابتلا به کرونا به بیمارستان سنت دیوید منتقل شد.

بنا به اعلام نهاد حقوق بشری «حق زندگی»، مکالمه ضبط شده میان ملیسا، همسر او و پزشکان نشان می‌دهد پزشکان درمان وی را بی‌فایده خوانده بودند.

پزشکان به همسر هیکسون گفتند: فکر نمی‌کنیم قرار دادن لوله‌های تنفسی در بدن این مرد و به کار گرفتن تجهیزات برای او کاری انسانی و دلسوزانه باشد، زیرا به او نفعی نمی‌رساند؛ بنابراین از پذیرش و بستری کردن وی خودداری کردند.

هیکسون شش روز پیش از مرگش به نشانه اعتراض از خوردن و آشامیدن خودداری می‌کرد و در نهایت جان خود را از دست داد. این شهروند سیاهپوست در سال ۲۰۱۷ در یک سانحه رانندگی دچار ضایعه نخاعی شد و چندی پیش ویروس کرونا از طریق یکی از کارکنان آسایشگاه به وی منتقل شد.

در حال حاضر بیش از ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار آمریکایی به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از ۱۲۷ هزار نفر جان باخته اند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ستاد حقوق بشر در ایران است.
منبع: ستاد حقوق بشر
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 16 مرداد 1399 - 22:01:33 از آدرس: